Mudanya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞLU İpar caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve İpar caddesi ile ilişiği olan toptancı vb. esnaflarına Kaymakam Ayhan Terzi'nin esnafların isteği üzerine uygulamaya koyduğu park yasağı uygulaması sürecini ve UKOME kararını hatırlattı.

Ertan Abdulazizoğlu - Mudanya Esnaf Ve Sanatkârlar Odası

Oda Başkanı ABDULAZİZOĞLU Açıklamasında şunları kaydetti;

"Bilindiği üzere "UKOME kararı gereği" İPAR Caddesi üzerinde Bursa istikameti yolun sol tarafı parklanma yasağı, yolun Sağ tarafı dörtlü "flaşörler yakılması şartı ile sınırlı süreli (15-20 dk)" parklanma bulunmaktadır.

İPAR Caddesi üzerinde gerek kendi araçlarımız gerekse müşteri araçlarımızın saat 11.00 ile 19.00 saatleri arası yolun sağ tarafına dörtlü flaşörlerin yanması koşulu ile sınırlı süreli (15-20 dk) parklanmasina dikkat edelim, dörtlü flaşörleri yanmayan araçlara idari işlemlerin yapılacağını unutmayalım.

Hem kendimizin hemde müşterilerimizin zarar görmemesi adına bu hususlara dikkat etmenizi, "kendi araçlarımız ve müşteri araçlarının belirtilen saat aralarında dörtlü flaşörlerin açık olup olmadığını kontrol etmenizi / ettirmenizi" özellikle rica ediyor, 2023 yılının tüm Esnafımıza bereketli olmasını diliyorum" dedi.

Esnaflar İstemiş Kaymakam TERZİ Talimatı Vermişti.

Hatırlanacağı üzere 2021 Kasım ayında cadde esnafını tek tek ziyaret eden Oda Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞLU esnafların bu konudaki sıkıntılarını not almış Mayıs 2022'de yeni atanan Mudanya Kaymakamı Ayhan TERZİ ve Esnaf Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Tahammül İlhan ile birlikte tekrar cadde esnaflarını ziyaret ederek park sorununa çözüm önerilerini dinlemiş ve bu çalışma sonrasında İpar Caddesi'nde UKOME tarafından daha önceden alınmış bulunan "Sınırlı Süreli Park Uygulaması'nın" hayata geçirilmesi talimatı Kaymakam TERZİ tarafından verilmişti.