Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odasımızın 27'inci olağan kongresinde, esnaf başkanımız Emir Ali Usta'nın vefatı sonrasında yönetim kurulu kararıyla Esnaf Odamızın başkanlığına getirilen Ertan ABDULAZİZOĞLU tek başkan adayımız olarak Genel Kurul Seçimi ile 4 yıllığına Esnaf Odamızın Başkanı seçildi.

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın 27'inci olağan kongresinde, esnaf başkanımız Emir Ali Usta'nın vefatı sonrasında yönetim kurulu kararıyla başkanlığına getirilen Ertan ABDULAZİZOĞLU tek başkan adayımız olarak Genel Kurul Seçimi ile 4 yıllığına güven tazeleyerek Esnaf Odamızın Başkanı seçildi.

Montania Otelde yapılan olağan kongrede 1764 üyeden 338 üye oy kullandı. Kullanılan oyların 331'i geçerli olurken, tek liste ile gidilen seçimde oyların tamamını alan Ertan ABDULAZİZOĞLU ve ekibi 4 yıllığına esnafın güvenini aldı.

 

 

Kongreye siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri ile esnaflar katıldılar. Gündem maddelerindeki yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim raporu, bilanço, gelir, gider hesaplarının okunmasının ardından oybirliği ile ibralarının ardından 2022-2024 yılı tahmini bütçesi 1 milyon 810 bin lira olarak kabul edildi. Yönetimin aylık ücretleri, huzur hakları, yolluk ve konaklama ücretleri oy birliğiyle kabul edildi. Ardından seçimlere gidildi.

 

Genel Kurul divan başkanlığını BESOB Başkanı Arif TAK'ın yaptığı seçimde 4 ayrı oy sandığının kullanılması esnafa büyük kolaylık sağladı.

FOTOĞRAF GALERİSİ -1 

Tek liste ile gidilen seçimde oyların tamamı alan Ertan ABDULAZİZOĞLU başkanlığındaki yönetimde Esat Demircan, Cevat Demirci, Hasan Devecioğlu, Halil İbrahim Uğur, Hüseyin Aydın, Belgin Adıyaman, Ferdi Dişlon, Murat Kara yer aldılar. Yeni yönetim önümüzdeki günlerde aralarında toplanıp görev taksimi yapacak.

 

Seçim sonrası açıklama yapan Ertan ABDULAZİZOĞLU, "Uzun yıllardır bu teşkilatın içerisinde olup yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Bugün seçime rakipsiz girdik, demek ki bu memlekete hizmet eden takdir ediliyor. Ben ve yeni yönetimi oluşturan arkadaşlarım önümüzdeki 4 yılda esnafımız için çalışmaya devam edecek. Evvela Mudanya içinde kalan küçük sanayi sitesini ilçe dışına taşıma işini ve kendi binamızı oluşturmak için birlikte gayret içerisinde olacağız" dedi.

 

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odasına hizmeti geçen, emekli olup ayrıca yönetimde bu seçimde yer almayanlara teşekkür plaketi takdim edildi.

 FOTOĞRAF GALERİSİ - 2