Mudanya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Sayın Ertan ABDULAZİZOĞLU Ömerbey Mahallesi Yeni Belediye İş Merkezi karşısında bulunan Mudanyaspor Otoparkı'nda konuşlanan Yöresel Ürünler Pazarına tepki göstererek " “Bunların kim önünü açıyor ve zemin hazırlıyorsa Mudanya yerleşik esnafına ihanet ediyor. Yazıktır günahtır benim esnafım pandemi döneminde aylarca kepenk kapatmak zorunda kaldı. Sonrasında pandemi nedeniyle sıkılaşan hijyen ve kurallara uymak için gecemizi gündüzümüze kattık. Adı sözde "Yöresel" gerçekliği "Haksız Rekabet ve Mudanya Esnafının Böğrüne Hançer" pazarı olan bu oluşumu Mudanya Esnafımızın sırtından silkelemek ve kapattırmak için tüm esnafımızla birlikte elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini istiyorum” dedi.

Ertan Abdulazizoğlu - Mudanya Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı

Geçtiğimiz aylarda aynı yerde kurulan ve bir daha kurulmayacağı sözü Esnaf Odası Başkanına verilen Yöresel Ürünler Pazarı hakkında sert ifadeler kullanan Mudanya Esnaf başkanı Ertan ABDULAZİZOĞLU;

 

“Bu gibi oluşumlara kim ya da kimler zemin hazırlıyorsa bilinmelidir ki Mudanya'mızın cefakar yerleşik esnafına ihanet ediyor. Kaymakamlık makamına bu işin durdurulmasını talep eden yazılı dilekçemizi teslim ettim. Esnaf aylardır can çekişiyor. Pandemi vefat sayılarına bakıldığında esnafımızın önünde ne var belli değil. Esnafımız ağır kiralar, vergi, sgk, resmi belge ve harçlar, kredi borçları altında ezilirken yazık etmeyin. Lütfen bu kepazeliği sonlandırın. Bir daha da Mudanya'mızda bu işlere müsaade edilmesin. Bu hem insanımızın sağlığını hem parasını hem de yerel esnafın adaletsiz bir düzenin içerisinde haksız rekabete kurban verilmesini önlemek adına önem arz ediyor.” dedi. 

Tüm İzinlerini Sorgulayacağız

 

Sözde Yöresel Ürünler adı ile kurulan tezgahların, resmi maliye kaydı, üretim izinleri, pandemi kurallarına uyup uymadıkları ve diğer bazı hususlar için gerekli yerlere resmi başvurularını derhal yapacağını vurgulayan esnaf başkanı ABDULAZİZOĞLU Mudanyaspor yönetiminin Belediyeden kiraladığı otopark alanının kira sözleşmesinde belirlenen amaç dışı kullanımı, kiralanan alanın başkalarına kiralanıp kiralanamayacağı, devir hakkı ve otoparkın kullanım amacı dışında işgal edilmesi ve ilçe trafiğinin akamete uğratılması dolayısıyla Mudanya Belediyesine ve Emniyet Müdürlüğüne gerekli başvuruların yapılacağını da sözlerine ekledi.

 

Başkan Türkyılmaz'a Esnafın Hassasiyeti İletildi.

 

Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ ile telefon konuşması yaparak Mudanya esnafının hassasiyetini ileten ABDULAZİZOĞLU pandemi kısıtlamalar sürecinde Mudanya esnafına destek veren Başkan TÜRKYILMAZ'ın Mudanya esnafından yana olduğunu söylediğini ifade etti.